بلاگ

Image blog
تی آر ایکس

چربی سوزی و عضله سازی با ورزش     تی آر ایکس                                  TRX            

         

 

TRX تاریخچه ورزشی

تمرینات نیروی دریایی به عنوان یکی از سخت ترین کارها از نظر فیزیکی در دنیا شناخته شده است بعلاوه آنها همیشه باید از نظر آمادگی جسمانی در اوج باشند و بعلت محدودیت جا و مکان و عدم تجهیزات کافی در کشتی یا زیر دریایی "رندی هتریک" را به فکر انداخت تا وسیله ای را طراحی کند که با هدف : تقویت .  استقامت . قدرت بدنی . تعادل . انعطاف پذیری. سرعت و چابگی در آمادگی جسمانی ارتش و نیروی دریای همراه باشد .

از طرفی  کم حجم و قابل نصب در هر مکان باشد .از این رو وی در سال 1990 این وسیله ورزشی را طراحی کرد و در سال 2005 به اوج خود رسید پس از سالها تحقیق جامه و فشرده TRX  با تغییراتی اصلاح و بهتر شد اما قواعد و اصول اولیه آن تغییر نکرد . این وسیله ساده است و قدرت عجیبی دارد تنوع الگوی حرکتی و مفیدی که می توانید انجام دهید این دستگاه را به یکی از بهترین های جهان تبدیل می کند . ساده راحت مناسب تمرینای مثل حرکات روزمره زندگی .

وسیله طراحی شده عبارت است از یک بند چتر بازی (دینامیک) و دو دسته که هیچ گونه کشی در آن بکار نرفته و بسیار محکم و مقام می باشد و خود آویزان شدن از آن و با وزن بدن خود می توانست هر گونه حرکات و تمرینات کامل آمادگی جسمانی را بدون خطر و با وزن خود انجام دهد و این خیلی سریع در تمام گروهای ورزشی و نظامی رشد کرد.

تکنیک های تمرین با TRX   خصوصا برای حرکت دادن مرکز وزن بدن طراحی شده است که فعالیت عضلانی روی عضلات اصلی و عضلات جانبی را در هر تمرین دارد و بعلت قرار گرفتن و ضعیت بدن در مقابله با جاذبه زمین و حفظ تعادل چه شما روی عضلات پا دست شکم و یا کمر کار کنید و حرکات اسکات ، لانژ ، پرس سینه و غیر را انجام دهید در هر حرکت سایر عضلات نیز درگیر می باشند.از این رو مقاومت بدن شما بسیار بالا خواهد بود مثلاَ وقتی شما حرکت درازو نشست را انجام میدهید بعلت قرار گرفتن وضعیت بدنتان عضلات دستها و پاهیتان نیز درگیر می باشد و این باعث می شود مقاومت بدن شما زیاد شود و با تغییر وضعیت بدن خود به (جلو یا عقب) خود می تواند وزنه مورد استفاده در این وسیله جهت عضله سازی کاهش یا افزایش دهد.

   فواید ورزش معلق TRX        

هر فردی حتی اگر تا به حال ورزش نکرده باشد هم میتونه این ورزش رو انجام بده البته زیر نظر مربی TRX  قابل حمله 1کیلو وزن داره برای اهداف مختف قابل استفاده است : کاهش وزن ، افزایش قدرت عضلات ، درمان آسیب دیدگی و غیره .......... یک ورزش ایستاده است و برای افرادی که بیشتر کارشون پشت میزو نشسته است بسیار مناسبه.

این ورزش هم عضلات بدن رو درگیر میکنه و استقامت بدن رو بالا میبره و چربی سوزی تا 1600 کالری در زمان 50تا 70 دقیقه هماهنگ سازی عصب عضله که باعث بالا بردن تعادل ذهنی و فیزیکی می شود .

مورد تایید سازمان های استاندارد پزشکی و FDA (اداره مواد غذایی و داریوی )ایلات متحده امریکا است .

مفید برای افراد مسن ، امکان استفاده برای هر گروه سنی جنسی سلامتی بدن و هر میزان آمادگی جسمانی افراد عادی ورزشکاران حرفه ای و حتی معلولین جسمی اصلاح یکسری از عضلات که فقر حرکتی دارند.

طراحی سبک و کم حجم

به حرکت در آمدن عضلات اصلی و عضله های جانبی کوچک

استفاد از وزن بدن در تمرینات و کاهش خطرات گرفتگی عضلات و مفاصل

برنامه تخصصی برای ورزشکاران حرفه ای و رشته های ورزشی تخصصی 

آخرین بلاگ ها
Image blog
ریکاوری بعد از ورزش چیست؟
Image blog
فواید فیزیولوژیکی یوگا
Image blog
اعتیاد به ورزش