بلاگ

Image blog
تمرینات کاردیو چیست ؟

تمرینات کاردیو چیست ؟

حرکات ورزشی کاردیو تمریناتی هستند که باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ،افزایش کارایی عضلات می شوند و برای کاهش وزن و بهبود عملکرد سیستم گردش خون بسیار مفید هستند. در این مقاله شما را با تمرینات کاردیو و اشکال مختلف ،مزایا و دلیل انجام ورزش کاردیو و چگونگی انتخاب بهترین تمرینات کاردیو آشنا خواهیم کرد.همه ی به خوبی می دانیم که باید از تمرینات کاردیو بهره ببریم و این تمرینات دارای فواید بسیاری برای سلامتی هستند،اما بیایید ببینیم که تمرینات کاردیو دقیقا چه تمریناتی کاردیو به حساب می آیند؟ هر چند وقت یک بار باید آنها را انجام بدهیم و چطور انجام می شوند ؟

ورزش کاردیو چیست ؟

بیشتر افراد تصور می کنند که کاردیو شامل حرکات ورزشی ثابتی مثل دویدن است ،اما کاردیو به تمریناتی اطلاق می شود که ضربان قلب و سرعت تنفس را بالاتر ببرد و باعث بهبود عملکرد قلبی ، شش ها و سیستم گردش خون شود.

مزایای کاردیو

کاردیو برای چه چیزی مفید است و چرا باید آن را انجام داد؟ درست مثل مسواک زدن صحیح و داشتن خواب کافی شبانه ،کاردیو نیز بدون شک یکی از فعالیتهای سالمی است می توانید انجام دهید.با به چالش کشیدن و تقویت سیستم قلبی و عروقی ،می توانید ظرفیت آنها را برای پمپ اکسیژن و خون به عضلات افزایش دهید و دی اکسیدکربن و سایر مواد زائد را از سیستم حذف کنید. از طرفی عملکرد قلب در زمینه پمپاژخون نیز بهبود می یابد و ظربان قلب در هنگام استراحت ،پایین تر می آید که همین امر باعث کاهش وارد بر عضلات خواهد شد. به طور خلاصه تمرینات کاردیو به قلب و شش ها کمک می کنند تا در طول تمرینات و استراحت عملکرد بهتری داشته باشند .

چطور بهترین تمرینات کاردیو را انتخاب کنید

نتایج تحقیقی که در مجله ی فیزیولوژی منتشر شده است.نشان می دهند که انجام 4-5 بار تمرین کاردیو در هفته برای بهبود سلامت سیستم قلبی و عروقی و افزایش طول عمر مناسب است. از آنجا که تمرینات کاردیو شامل فعالیت های مختلفی از قبیل استفاده از دوچرخه ثابت ،رقصیدن و...........می باشد،گزینه های زیادی رادر اختیارتان قرار می دهد.همچنین نیازی نیست که تمرینات کاردیو را هم زمان با جلسه تمرینی باشگاه انجام دهید. می توانید این حرکات را در برنامه روزانه ای خود قرار دهید . از فاکتور های زیر برای بهترین تمرین کاردیو استفاده کنید : 

1.راحتی : بهتر است که در انتخاب تمرین کاردیو خود،راحتی انجام آنها را مدنظر قراردهید تا بتوانید به راحتی آن را بخشی از برنامه روزانه خود قرار دهید.بهتر است حرکاتی را انتخاب کنید که در خانه هم بتوانید آنها را انجام دهید و نیاز به آمادگی ووسایل زیادنداشته باشد. 2.اولویت : از آنجا که کاردیو انواع مختلفی دارد ،خودتان را به یک حرکت محدود نکنید.

3.محدودیت فیزیکی :اگر در گذشته دچار آسیب دیدگی مفصلی شده اید یا به درد زانو ،درد مچ یا کمردرد دچارید ،باید از انجام ورزش های پر تحریکی مثل دویدن و بسکتبال خوداری کنید. به جای آن می توانید ورزش کم تحرکی همچون دچرخه سواری ،شنا یا حرکات قدرتی را امتحان کنید. 4.زمان: عده ای دوست دارند که درآخر هفته ها 4 ساعت دوچرخه سواری کنند. عده ای دیگر می خواهند تا جلسه ی تمرینی شان هرچه سریع تر به پایان برسد. خوشبختانه تمرینات کاردیو در کمتر از 30 دقیقه قابل اجرا هستند، پس وقت تان را نخواهد گرفت. 

آخرین بلاگ ها
Image blog
ریکاوری بعد از ورزش چیست؟
Image blog
فواید فیزیولوژیکی یوگا
Image blog
اعتیاد به ورزش